Výhody používání plenek SEVENTH


Co je na plenkách SEVENTH tak výjimečného a proč je třeba být obezřetný při hodnocení reálných a fiktivních vlastností jednorázových plenek? V našem stručném článku se dozvíte víc.
Na trhu existují desítky značek a typů jednorázových plenek. Jejich základní vlastnosti a benefity jsou různé. Některé jsou levné, jiné hezky barevné, některé voní, některé jsou „premium“, jiné jsou „ekologické“.
Společnost SEVENTH Generation při vývoji a výrobě plenek, ostatně stejně jako u jiných výrobků pro domácnost, klade důraz na absolutní zdravotní nezávadnost, dokonalou funkčnost a reálný přínos ochraně životního prostředí.
Zde jsou vyjmenovány některé důležité benefity v desateru plenek SEVENTH Generation:
 

  1. perfektní funkčnost prokázaná přísnými testy řadí tyto plenky mezi nejkvalitnější na trhu po funkční stránce
  2. nulový obsah chloru v plenkách a nepoužívání chloru při výrobě a zpracování surovin
  3. nulový obsah formaldehydu v plenkách a nepoužívání formaldehydu při výrobním procesu
  4. bez parfemace
  5. bez chemického bělení
  6. bez chemického barvení
  7. všechny plenky testovány jako hypoalergenní
  8. základní suroviny, např. ty používané na sací jádro jsou z přírodních, recyklovaných nebo obnovitelných zdrojů
  9. plenky nejsou vyráběny v levných asijských provozech využívajících otrocky těžkou práci dospělých či dětí
  10. plenky jsou vyráběny výhradně přímo v USA v kontrolovaných moderních provozech


Fikce biodegradability a další triky některých výrobců

Drtivá většina jednorázových plen není biologicky rozložitelných. A co je důležité: i ty pleny, o kterých výrobce tvrdí, že jsou vyrobeny z biologicky rozložitelných materiálů, jsou z těchto materiálů v drtivé většině vyrobeny jen částečně a obvykle nejsou biologicky rozložitelné běžným způsobem likvidace. Běžný spotřebitel totiž nemá k dispozici způsob, jak pleny zlikvidovat tak, aby se biologicky rozložily.
A co víc – dokonce ani biologicky rozložitelné materiály nejsou ve skutečnosti biologicky rozloženy, jsou-li likvidovány na standardní skládce. Aktuální technologie skládkování neposkytuje vhodné podmínky pro biodegradaci. Takže proklamace biologické rozložitelnosti je především marketingovým nástrojem, nikoli reálnou přidanou hodnotou a vlastností. Ve skutečnosti nenabízí skutečný přínos pro životní prostředí. Každopádně mlže být biodegradabilita pro některé zákazníky důležitou vlastností a je pravda toto: objemově největší část plenek značky Seventh Generation, tedy sací jádro, je biodegradabilní a navíc z recyklovaných materiálů.

Samostatnou kapitolou je tak zvaná „kompostovatelnost“ jednorázových plenek. K té lze říct jen jediné – jakékoli plenky, ať o nich výrobce z marketingových důvodů tvrdí cokoli, téměř nikdy nejsou vhodné pro domácí kompostování.
Aby byly plenky opravdu kompostovatelné, museli byste je před kompostováním složitě rozdělit na jednotlivé části, vyčistit a hlavně vymýt atd. Je také důležité říct, že jakékoli kompostování lidských výkalů je důrazně nedoporučováno.
Kompostování plenek je teoreticky možné pouze ve specializovaných zařízeních, která se ovšem u nás podle našich informací nenacházejí.
Proč tedy firmy používají argumenty kompostovatelnosti a biodegradability? Aby zmátli zákazníka, často se tím bohužel zakrývají jiné problémy s plenkami


Při výběru plenek pro vaše dítě se zaměřte na to, co preferujete.
Pokud jsou vašimi prioritami zdravotní nezávadnost, nulový obsah nebezpečných chemikálií, snížení rizik alergických reakcí či zodpovědný přístup výrobce k životnímu prostředí, pak jsou plenky SEVENTH Generation ideálním řešením.


© BioDrogerie.cz s využitím informací od výrobce a dovozce: Seventh Generation, Inc., TerraPIN, s.r.o.

 

Kontakt

Infolinka: +420 602 964 281
Po - Pá 9:00 - 17:00
 

E-mail: info@biodrogerie.cz

  

Provozuje:
TerraPIN s.r.o.
IČ: 01676032
DIČ: CZ01676032

 

Velkoobchodní prodej:
prodej@biodrogerie.cz
+420 602 964 536

 

VÍCE ZDE

 

DRUHY VÝROBKŮ

/druhy-vyrobku/

Rady a tipy