Vybrané certifikáty vydané výrobcům námi prodávaných produktů:
 

 

BIO

•      Používá se k označení produktů ekologického zemědělství.
•      Tento certifikát je vydáván nezávislými kontrolními organizacemi.
•      Pro udržení tohoto certifikátu podléhají všichni výrobci kontrolám jednotlivých podmínek. U chovu zvířat podléhá kontrole jejich prostředí,  krmivo a zjišťuje se, zda nejsou jakýmkoliv způsobem zanedbávána. U plodin je prověřováno místo, způsob skladování a dále je kontrolována přítomnost nepovolených či toxických látek. Certifikát je udělen na rok a při nedodržení příslušných podmínek, může být certifikát kdykoliv odebrán.
 


BIO NACH EG-OKO-VERORDNUNG
 
•      Jedná se o německý lokální certifikát pro bio a organické zemědělské produkty. Je zárukou, že daný produkt splňuje veškeré standarty zákona o ekologickém zemědělství. Tento certifikát vznikl z důvodu ochrany spotřebitele a zaručení kvality produktu. Jedná se především o pěstování surovin bez použití pesticidů, syntetických hnojiv a dalších toxických látek. Dále je kladen důraz na správné skladování a šetrné zacházení.
 


CARBON NEUTRAL COMPANY
 
•      Jedná se o označení společnosti, která minimalizuje své vlastní emise CO2. 
•      Pro udržení certifikátu musí jednotlivé společnosti splňovat přísná kritéria  a postupy dle Protokolu CarbonNeutral, který je pravidelně přezkoumáván odborníky.

 

CCPB

•      Jedná se o italskou společnost, která certifikuje přírodní a bio udržitelné produkty z oblasti kosmetiky, textilií, surovin KEZ, potravin, zeměpisných označení, veganských a vegetariánských produktů,  turismu a restaurací. Dle obsahu surovin KEZ, lze danému produktu přidělit označení BIO kosmetika, nebo kosmetika s BIO surovinami. Obě tato označení vyžadují splnění stanovených podmínek pro jednotlivý produkt, např: min. 95% musí být přírodní, nebo přírodního původu. Tento certifikát nepřipouští ve složení ropné deriváty, barviva a parfémy syntetického původu, GMO a formaldehyd.
 


Cruelty Free
 
•      Tento certifikát zastřišuje firma PETA a zajišťuje, aby produkt samotný, ale ani suroviny v něm použité nebyly testovány na zvířatech. Existuje ještě obdoba certifikátu - Cruelty Free Vegan, která kromě netestování na zvířatech navíc zajišťuje, aby produkt neobsahoval žádné živočišné složky, např: karmín, včelí vosk, lanolin.
 


ECO Garantie
 
•      Jedná se o mezinárodní certifikát pro bio produkty. Přísná pravidla pro udělení certifikátu zaručují spotřebiteli kvalitu, bezpečnost  a je zárukou šetrnosti k přírodě. Uplatňuje se v oblasti přírodní kosmetiky, produktů pro osobní hygienu, ekologické čistící prostředky a praní.
 
 
 
EcoCert
 
•      Jedná se o nezávislou mezinárodní společnost, která má na starosti kontrolu a certifikaci výrobků obsahujících suroviny z kontrolovaného ekologického zemědělství. V současné době se jedná o největší certifikační společnost v oblasti bio výrobků.
 
 
 
FSC

•      Jedná se o anglickou zkratku, v překladu znamená Radu pro správu lesa. Jedná se o nevládní, neziskovou organizaci, která zajišťuje ekologické, sociálně prospěšné a ekonomické obhospodařování lesů. Tímto celkově napomáhá chránit ohrožené lesy. Logo na produktu znamená, že jeho nákupem podporujete tuto organizaci a přispíváte k lepšímu životu pro Vás a vaše okolí.
 
 
Leaping Bunny
 
•      Tento certifikát je mezinárodním standardem a obsahuje mezinárodně platné logo. Na 100% je zárukou netestování na zvířatech. Zaručuje, aby daný produkt ani ingredience na něj použité nebyly testovány na zvířatech.
 


Natrue
 
•      Jedná se o Mezinárodní neziskovou organizaci (celým jménem True Friends of Nature and Organic Cosmetics), která zaručuje garanci kvality přírodních kosmetických produktů. Její logo je zárukou splnění těch nejvyšších standardů. Pro udržení tohoto certifikátu musí produkty splňovat nejméně 75% přírodního složení. Kromě složení je sledována také transparentnost k zákazníkovi, která zahrnuje podání informací o výrobě, doložitelný původ jednotlivých surovin a složek. Produkty nesmějí být testovány na zvířatech a samotný proces výroby musí být šetrný k přírodě.
 


ORGANIC SOIL ASSOCIATION
 
•      Jedná se o Britskou společnost zabývající se certifikací bio produktů ve všech oblastech ekologické výroby. Přísné standarty jsou zárukou kvality. Minimálně 70% ingrediencí musí pocházet z kontrolovaného ekologického zemědělství a je kladen důraz i na zpracovávání, skladování i balení produktů a zdravotní nezávadnosti pro spotřebitele. Hlavním cílem této společnosti je podpořit ochranu planety skrz podporu organického zemědělství a ekologického zpracování surovin.
 


USDA ORGANIC
 
•      Jedná se o americkou národní firmu, která uděluje certifikace v rámci ekologického zemědělství. Zajišťuje regulaci standardů pro ekologické zemědělství, volný sběr divokých plodin a také jejich skladování a konečné balení. Cílem této federální organizace je podpora obchodu, ochrana životního prostředí, podpora ekologické výroby a zajištění bezpečnosti potravin.
 
 
 
 
 

Kontakt

Infolinka: +420 602 964 281
Po - Pá 9:00 - 17:00
 

E-mail: info@biodrogerie.cz

  

Provozuje:
TerraPIN s.r.o.
IČ: 01676032
DIČ: CZ01676032

 

Velkoobchodní prodej:
prodej@biodrogerie.cz
+420 602 964 536

 

VÍCE ZDE

 

DRUHY VÝROBKŮ

/druhy-vyrobku/

Rady a tipy