Proč neprodáváme výrobky z tzv. mýdlových ořechů

Odpověď na otázku "Proč neprodáváme výrobky z tzv. ”mýdlových ořechů”?" je zcela jednoduchá a jasná: Protože nefungují!

Několik nezávislých testů renomovaných autorit v několika zemích Evropy prokázaly, že mýdlové ořechy a produkty z nich vyrobené prostě nefungují. Například při praní pomocí pracích prostředků z mýdlových ořechů bylo dosaženo stejných "úspěchů", jako praní obyčejnou vodou.

Mýdlové ořechy
mimo jiné prošly i testem občanského sdružení dTest, který proběhl v roce 2012.  Výsledek - mýdlové ořechy nemají žádný prací účinek.

Je pravda, že se objevují i testy, které jistou prací schopnost "mýdlovým ořechům" dávají, ale pouze při opravdu vysokých teplotách - a to sampzřejmě v dnešní době není možno brát za úspěch - takové praní poškozuje prádlo, je velmi neekologické - energeticky náročné. I při testech ve vysokých teplotách "mýdlové ořechy" vykazují velmi slabé výsledky při odstraňování skvrn a jsou de facto nepoužitelné na bílé prádlo, na kterém zanechávají barevné stopy.

A že je argumentem "ekologičnost" mýdlových ořechů? Zkrácený závěr testu dTest mluví za vše: ...mýdlové ořechy jsou spíše opakem „zelených“ výrobků. Jedná se o zbytečně vyrobené produkty, které neplní svou funkci, ovšem při jejich výrobě a přepravě se spotřebuje značné množství energie.

Asi se ptáte: jaktože se tedy výrobky prodávají a proč někteří zákazníci říkají, že fungují?
Odpověď je jednoduchá a jen podporuje absurditu celého tohoto byznysu: výrobci, bohužel i ti čeští, u některých výrobků používají argument o mýdlových ořeších jen jako vábničku, do výrobků, např. do pracích gelů či prostředků na nádobí poté kromě "saponinu z mýdlových pořechů" přidávají i opravdu funkční tenzidy, díky kterým poté výrobek vykazuje určitou funkčnost.
Pokud se používají samotné "mýdlové ořechy", je bezpochyby prokázána jejich naprostá neúčinnost při běžných pracích teplotách.

Ano, tak to je. Bohužel.


Naše doporučení tedy zní: nenechte se klamat prodejci nefunkčních výrobků, hledejte výrobky, v nichž se snoubí kvalita, funkčnost, zdravotní nezávadnost a dobrá cena. 

Kontakt

Infolinka: +420 602 964 281
Po - Pá 9:00 - 17:00
 

E-mail: info@biodrogerie.cz

  

Provozuje:
TerraPIN s.r.o.
IČ: 01676032
DIČ: CZ01676032

 

Velkoobchodní prodej:
prodej@biodrogerie.cz
+420 602 964 536

 

VÍCE ZDE

 

DRUHY VÝROBKŮ

/druhy-vyrobku/

Rady a tipy