Opalovací krémy - je dTest příliš přísný?

Nejprve souhrn pro ty, kteří nechtějí číst tentokrát trochu obsáhlejší text: dTest vyhodnotil látku OMC, neboli ethylhexyl methoxycinnamát, neboli Octinoxate používanou jako UVB filtr jako nevhodnou. Ty, kteří s tímto verdiktem souhlasí upozorňujeme, že v našem e-shopu naleznou alternativu v podobě italské špičkové přírodní opalovací řady Delice s minerálním UVA i UVB filtrem a ingrediencemi v BIO kvalitě. Nalznete je zde: Opalování
A nyní naše vyjádření:
Poměrně nedávno způsobil rozruch test časopisu dTest, ve kterém zcela propadly některé známé značky jako Avene, Daylong, Dermacol Nivea a další. Důvodů je více, ostatně nejsou to veskrze zrovna šetrné přípravky, ale jedním z hlavních důvodů je obsah látky OMC, neboli ethylhexyl methoxycinnamát, neboli Octinoxate (názvů této látky je mnoho).
dTest tuto látku vyhodnocuje jako vysoce nebezpečnou z důvodu toho, že dle některých studií je s ním spojeno endokrinní riziko, zjednodušeně řečeno jde o riziko narušení hormonálního systému a dle tvrzení dTestu je "u tohoto filtru dostatečně prokázané". Argumentem je i to, že na látku upozorňuje i evropská komise (ovšem o motivacích evropské komise, zcela ovládané lobisty, si samozřejmě můžeme myslet své).
Předpokládáme, že diskuze, zda jde opravdu o tolik nebezpečnou látku se povede ještě dlouhé měsíce, možná roky. Je pro nás těžké situaci nějak vyhodnotit. Ostatně i tzv. minerální filtry bývají občas haněny, protože aby např. nejpoužívanější minerální látka - oxid titaničitý (Titanium Dioxide) účinkovala jako filtr, musí se použít ve formě nanomateriálu, což někteří vědci považují taktéž za rizikové - ovšem pouze při vdechnutí/požití, což je u krému málo pravděpodobné.
Z důvodu předběžné opatrnosti jsme urychlili jednání s jedním z našich dodavatelů abychom vám mohli nabídnout to řešení, které považujeme za šetrnější.
Naším doporučením je  tzv. minerální filtr, který je použit v přípravcích z BIO řady zn. Delice. 
A pokud se vám i minerální UV filtry zdají být nebezpečné, realitou je, že riziko spojené s minerálními filtry, pokud vůbec existuje, je mnohem nižší než riziko spojené s používáním nefunkčních "přírodních" pseudo-filtrů či dokonce než riziko při nepoužívání žádných.
Vaše názory, rady a doporučení velmi uvítáme!

Kontakt

Infolinka: +420 602 964 281
Po - Pá 9:00 - 17:00
 

E-mail: info@biodrogerie.cz

  

Provozuje:
TerraPIN s.r.o.
IČ: 01676032
DIČ: CZ01676032

 

Velkoobchodní prodej:
prodej@biodrogerie.cz
+420 602 964 536

 

VÍCE ZDE

 

DRUHY VÝROBKŮ

/druhy-vyrobku/

Rady a tipy